Київське міське фізкультурно-спортивне товариство «Україна»

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Відповідно до  Постанови ВЦСПС  у жовтні 1987 року були об’єднані 5 добровільних спортивних товариств  на базі яких було створено спортивне товариство  профспілок України, яке  потім Відповідно до рішення  пленуму Київської міської ради спортивного товариства профспілок 24 січня 1992 року на базі існуючого спортивного товариства профспілок відбулося перенайменуванння  у  Київське міське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» (теперішня назва).

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ТОВАРИСТВА КМФСТ «УКРАЇНА»

Головною метою діяльності Товариства є сприяння організації та проведенню фізкультурно-оздоровчої  роботи серед працівників підприємств, організацій та установ галузей виробничої та соціальної сфери м. Києва, розвитку дитячо-юнацького спорту, підготовці спортивних резервів, підвищення майстерності спортсменів.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТОВАРИСТВА

  • реалізація державної політики у сфері фізичної культури і спорту на підприємствах, організаціях, установах міста Києва;
  • організація і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед працюючих і членів їх сімей, залучення їх до регулярних занять фізичною культурою;
  • розвиток дитячо-юнацького спорту та підготовка олімпійського резерву, підвищення рівня майстерності спортсменів;
  • розвиток олімпійського та паралімпійського руху, здійснення міжнародних спортивних зв’язків;
  • створення необхідних умов для занять фізичною культурою і спортом, зміцнення матеріальної бази спорту, ефективного використання спортивних споруд.

ОРГАНІЗАЦІЯ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОЇ ТА СПОРТИВНОЇ РОБОТИ У ВИРОБНИЧІЙ ТА СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРАХ

Міське фізкультурно-спортивне товариство «Україна»  співпрацює з  міськими галузевими професійними спілками.

Спортивно-масова робота за місцем роботи організована у  колективах фізкультури галузевих профспілках працівників: будівництва та промбудматеріалів, Національної академії наук України, агропромислового комплексу, зв’язку, енергетики та електротехнічного промисловості, радіоелектроніки та машинобудування, культури, інноваційних і малих підприємств України, машинобудування та металообробки, авіабудівників, текстильної та легкої промисловості, суднобудування. Загальна кількість залучених до занять всіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи складає 14,3 тис. осіб.

Безпосередньо у колективах фізкультури проводяться щорічно до 170 масових фізкультурно-оздоровчих заходів, у яких беруть участь більше 10,0 тис. осіб. Міське спортивне товариство «Україна» традиційно щорічно проводить міжгалузеву спартакіаду серед працівників підприємств, організацій та установ міських галузевих профспілок м. Києва.

ПІДГОТОВКА СПОРТИВНОГО РЕЗЕРВУ ТА СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ

Міському фізкультурно-спортивному товариству «Україна», як засновнику, безпосередньо підпорядковані 17 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у тому числі 9 спеціалізованих спортивних шкіл олімпійського резерву.

У ДЮСШ розвивається 32 види спорту, із них 21 олімпійський, 6 не олімпійських, 1 дефлімпійський і 4 паралімпійських.

До занять спортом  станом на 1 липня 2019 року залучено 3811 вихованців з якими працюють 220 тренерів-викладачів.

У спортивних школах організації щорічно готується до 4 майстрів спорту України міжнародного класу, майже 40 майстрів спорту України, понад 250 кандидатів у майстри спорту та спортсменів першого спортивного розряду. Більше 1,5 тис. спортсменів виконують нормативи масових розрядів.

До складу збірних команд України у середньому щорічно залучається 100 вихованців ДЮСШ, у тому числі з олімпійських видів спорту – 65 осіб; неолімпійських – 30 осіб; дефлемпійських видів спорту – 5 осіб.

Кожного року переможцями та призерами чемпіонатів світу та  Європи стають – 20-22 вихованця спортивного товариства, більше 350 спортсменів — чемпіонами та призерами України з різних видів спорту.

В ДЮСШ міського ФСТ «Україна» традиційно проводяться міжнародні турніри, зокрема: з регбі,  баскетболу, вітрильного спорту, кульової стрільби, дзюдо,  мініфутболу, присвячених пам’яті видатних спортсменів. Відбуваються майже 50 змагань та турнірів з окремих видів спорту.   На старти в цих змаганнях виходять більше 5,0 тис. учасників, у тому числі вихованці спортивних шкіл інших товариств і відомств.

Постійна увага приділяється залученню до занять у спортивних школах дітей з малозабезпечених сімей, сиріт та учнів шкіл-інтернатів, кількість яких складає понад 1000 осіб. Працює комплексна спортивна школа інвалідів, в якій налічується 168 вихованців з вадами слуху, зору та  опорно-рухового апарату.

ОЛІМПІЙСЬКІ ДОСЯГНЕННЯ СПОРТСМЕНІВ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ФСТ «УКРАЇНА»

У самих визначних спортивних світових форумах літніх та зимових Олімпійських іграх — у складі збірних команд України взяли участь 98 вихованців міського ФСТ «Україна», 17 із них завоювали нагороди, зокрема:

— на ХХУІІ літніх Олімпійських іграх у Сіднеї (2000) —

Щуренко Роман – легка атлетика,  Машуренко Руслан – дзюдо,  Таран Руслана — вітрильний спорт — отримали  бронзові медалі;

— на ХХУІІІ літніх Олімпійських іграх у Афінах (2004)

Калініна Ганна,  Таран Руслана, Лука Родіон, Леончук Генадій – вітрильний спорт – завоювали срібні медалі ;

Осипенко Інна — веслування на байдарці; Борисенко Наталья, Вергелюк Марина, Ляпіна Наталья, Маркушевська Марина, Радченко Олена, Сюкалло Ганна, Яценко Галина – гандбол — посіли третє місце;

— на ХХІХ – літніх Олімпійських іграх у Пекіні (2008) —

Осипенко Інна –веслування на байдарці завоювала найвищу олімпійську нагороду – золоту медаль, а Роман Гонтюк – дзюдо виборов бронзову медаль

— на ХХХ літніх Олімпійських іграх у Лондоні (2012) – спортсмени товариства, які брали участь у змаганнях (8 осіб) залишились без нагород.

— у ХХХІ літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро  (2016) спортсмени   ФСТ «Україна»  участі не брали.

Кандидатами на участь у  літніх Олімпійських іграх  (2020)  у Токіо (Японія)   спортсмени з гімнастики спортивної – 2, з тенісу – 3, з боксу – 1, тхеквондо ВТФ-1

У змаганнях зимових Олімпіад беруть участь понад 80 спортсменів столичної організації ФСТ «Україна».

ОЗДОРОВЛЕННЯ ЮНИХ ВИХОВАНЦІВ КМФСТ «УКРАЇНА»

КМФСТ «Україна» передбачено заходи щодо оздоровлення дітей та підлітків під час літніх та зимових канікул, а це  майже 3000 осіб, кожної зими та кожного літа  оздоровлюються в таборах, із них понад 1500- оздоровлюються  за пільговими путівками,  у т.ч.  за рахунок місцевого бюджету м.Києва понад 200 чол., а інші за рахунок батьків та спонсорів.